چگونه PHP رشد کرده است

پی اچ پی در سال 1995 با جاه طلبی های نسبتاً متوسطی شروع به کار کرد. در ابتدا Personal Home Page Tools (PHP Tools) نامیده می شد. یکی از اهداف اصلی آن ایجاد یک دفترچه مهمان با جمع آوری اطلاعات از یک فرم آنلاین و نمایش آن در یک صفحه وب بود. در عرض سه سال، تصمیم گرفته شد که Personal Home Page از نام آن کنار گذاشته شود، زیرا طیف وسیعی از ویژگی‌های پیچیده‌ای که تا آن زمان به زبان PHP اضافه شده بود را رعایت نمی‌کرد. اما مشکل این بود که حروف اول PHP باید چه چیزی باشد. در پایان تصمیم گرفته شد که آن را PHP Hypertext Preprocessor بنامند. اما اکثر مردم به سادگی آن را PHP می نامند.
PHP در طول سال ها به توسعه خود ادامه داده است و همیشه ویژگی های جدیدی به آن اضافه شده است. یکی از جذابیت های بزرگ این زبان این است که به ریشه های خود وفادار مانده است. اگرچه از برنامه نویسی شی گرا پیچیده پشتیبانی می کند، اما می توانید بدون فرو رفتن در نظریه پیچیده، از آن استفاده کنید. خالق اصلی آن Rasmus Lerdorf، زمانی PHP را به عنوان “یک زبان برنامه نویسی مناسب برای افرادی که تجربه برنامه نویسی کم یا بدون تجربه هستند و همچنین توسعه دهندگان وب باتجربه که باید کارها را به سرعت انجام دهند” توصیف کرد.
می‌توانید فوراً شروع به نوشتن اسکریپت‌های مفید کنید، اما مطمئن باشید که از فناوری با قابلیت توسعه برنامه‌های کاربردی پرقدرت استفاده می‌کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات و نوشته ها