برای نوشتن PHP به چه نرم افزاری نیاز دارم؟

به طور دقیق، برای نوشتن اسکریپت های PHP به نرم افزار خاصی نیاز ندارید. کد PHP یک متن ساده است و می تواند در هر ویرایشگر متنی مانند Notepad در ویندوز یا TextEdit در macOS ایجاد شود. با این حال، اگر از برنامه ای استفاده کنید که دارای ویژگی هایی باشد که برای سرعت بخشیدن به روند توسعه طراحی شده اند، روند کدنویسی شما بسیار آسان تر خواهد شد. تعداد زیادی از این ویرایشگرها در دسترس هستند – هم رایگان و هم به صورت پولی.

و اما سوال اینجاست که یک ویرایشگر PHP باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در زیر به پنج ویژگی اصلی یک ویرایشگر خوب اشاره شده است:

  • بررسی نحو PHP: این مورد قبلاً فقط در برنامه های گران قیمت و اختصاصی یافت می شد، اما اکنون این ویژگی در چندین برنامه رایگان نیز وجود دارد. چک‌کننده‌های نحوی کد را در حین تایپ و نیز با برجسته کردن خطاها کنترل و در زمان بسیار صرفه‌جویی می‌کنند.
  • رنگ آمیزی نحو PHP: کد با توجه به نقشی که ایفا می کند با رنگ های مختلف برجسته می شود. اگر کد شما به رنگ غیرمنتظره است، این نشانه مطمئنی است که شما مرتکب اشتباه شده اید.
  • نکات کد PHP: یا کد هینت ها:‌PHP دارای توابع داخلی زیادی است که به خاطر سپردن نحوه استفاده از آنها، حتی برای یک کاربر با تجربه، دشوار است. بسیاری از ویرایشگرهای اسکریپت به طور خودکار نکات کد یا همان code hint زار را با یادآوری نحوه عملکرد یک قطعه کد خاص نمایش می دهند.
  • شماره گذاری خطوط: یافتن یک خط خاص به سرعت عیب یابی را بسیار ساده تر می کند.
  • یک ویژگی «تعادل پرانتز»: پرانتز (())، براکت مربع ([]) و آکولاد باز و بسته ({}) باید همیشه در جفت منطبق باشند. فراموش کردن بستن یک جفت همیشه اتفاق می افتد. همه ویرایشگرهای خوب اسکریپت به یافتن پرانتز، براکت یا بریس منطبق کمک می کنند.

ممکن است برنامه ای که از قبل برای ساخت صفحات وب استفاده می کنید برخی یا همه این ویژگی ها را داشته باشد. حتی اگر قصد ندارید توسعه PHP زیادی انجام دهید، اگر برنامه توسعه وب شما از بررسی نحو پشتیبانی نمی کند، باید از یک ویرایشگر اسکریپت اختصاصی استفاده کنید. ویرایشگرهای اختصاصی اسکریپت زیر تمام ویژگی های ضروری مانند بررسی نحو و نکات کد را دارند. این یک لیست جامع نیست، بلکه بر اساس تجربه شخصی است:

  • PhpStorm (www.jetbrains.com/phpstorm/): اگرچه این یک برنامه ویرایش PHP اختصاصی است، اما از HTML، CSS و جاوا اسکریپت نیز کاملا و عالی پشتیبانی می کند. این برنامه مورد علاقه من برای توسعه با PHP است. با اشتراک سالانه فروخته می شود. اگر بعد از حداقل 12 ماه لغو کنید، برای نسخه قدیمی‌تر مجوز دائمی دریافت می‌کنید.
  • ویژوال استودیو (https://code.visualstudio.com/): یک ویرایشگر کد عالی از مایکروسافت که نه تنها در ویندوز، بلکه در macOS و لینوکس نیز اجرا می شود. این برنامه رایگان است و دارای پشتیبانی داخلی از PHP است.
  • Sublime Text (www.sublimeext.com/): اگر از طرفداران Sublime Text هستید، افزونه هایی برای رنگ آمیزی نحو PHP، بررسی نحو و مستندسازی وجود دارد. برای ارزیابی دوره یک ماهه رایگان است، اما باید مجوز نسبتاً ارزان را برای استفاده مداوم خریداری کنید.
  • Zend Studio (www.zend.com/products/zend- studio): ویرایشگر قدرتمند و اختصاصی PHP ایجاد شده توسط Zend، شرکتی که توسط مشارکت کنندگان پیشرو در توسعه PHP اداره می شود. روی ویندوز، macOS و لینوکس اجرا می شود. قیمت های متفاوتی برای استفاده شخصی و تجاری اعمال می شود.
  • Eclipse PHP Development Tools (PDT) (https://projects.eclipse.org/ projects/tools.pdt): شبیه به Zend Studio اما با مزیت رایگان بودن. این برنامه بر روی Eclipse، IDE منبع باز که از چندین زبان پشتیبانی می کند، اجرا می شود. اگر از Eclipse برای زبان های دیگر استفاده کرده اید، استفاده از آن نسبتاً آسان است. PDT روی ویندوز، macOS و لینوکس اجرا می شود.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات و نوشته ها